Blog

Platformy Low-code – Forrester docenia Jobrouter

Platformy Low-code - Forrester docenia Jobrouter

Firma badawcza Forrester dostrzega ogromny potencjał w platformach low-code, w tym w JobRouter. Badacze Forrester ostrzegają przedsiębiorców przed ogromnym naciskiem, jaki wypiera szybko rozwijająca się technologia. Skomplikowana infrastruktura IT oraz oporność do zmian pracowników może mieć negatywne dla firm skutki. W niektórych przypadkach oznacza to całkowite odstąpienie od użycia dopiero wdrożonych rozwiązań IT, które były przecież niemałą inwestycją.

Forrester zwraca uwagę na znaczenie elastyczności i skalowalności; cech jakie narzędzia używane w celu cyfryzacji firmy, powinny posiadać.  Takimi narzędziami, a zarazem przestrzeniami dla odbywających się w firmie procesów, są platformy do automatyzacji low-code.

Z czym całkowicie się zgadzamy – i z doświadczenia wiemy, jak wiele procesów ewoluuje od początkowego zdefiniowania do osiągnięcia swojej najefektywniejszej formy. Elastyczność platformy w tym przypadku oznacza, że nawet finałowa wersja procesu, może zostać dowolnie zmieniana, z możliwością powrotu do jej poprzedniej wersji.

Forrester w swoim raporcie przypomina, że automatyzacja firmy nie powinna skupiać się jedynie na obiegu dokumentów, ale przede wszystkim procesach mu towarzyszących.

Dlatego nowoczesna platforma low-code, jest nazywana również skalowalną – mieści w sobie funkcjonalność systemu do obiegu dokumentów, workflow i systemów ERP. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, daje to ogromne możliwości w rozwoju automatyzacji, skraca czas poświęcany na integrację poszczególnych operacji oraz tworzenie, testowanie i wdrażanie nowych procesów.

W swoim raporcie Forrester prezentuje wyniki sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników platform low-code.

Ankietowani byli zgodni z tym, że platformy low-code pokrywają szerokie obszary działania firmy i nie są ograniczone do automatyzacji procesów odbywających się w jednym dziale firmy. Wręcz przeciwnie, integrują procesy międzydziałowe, obejmujące osoby zatrudnione w różnych oddziałach przedsiębiorstwa.

Firmy korzystające z platformy low-code zostały również zapytane o jej największe zalety. Wymieniały przede wszystkim – szybkość edytowania i wdrażania procesów oraz wcześniej wspomnianą elastyczność platformy. Ponad połowa ankietowanych za główne zalety platformy również wyszczególniła obniżenie kosztów, podniesioną satysfakcję klientów, oraz łatwiejsze utrzymanie wysokiego bezpieczeństwa odbywających się w firmie procesów.

Platforma low-code została również dostrzeżona jako możliwości rozwoju dla pracujących w przedsiębiorstwach deweloperów. Główną cechą low-code, jest brak potrzeby skomplikowanego programowania w celu stworzenia nowych, lub edycji istniejących procesów. Dzięki temu deweloperzy mają szanse na rozwój w innych obszarach swoich obowiązków.

Z powyższym wiąże się również ostatnia nadmieniana przez użytkowników low-code zaleta – każda  uprawnionado tego osoba może projektować procesy w systemie. Co sprawia, że czas od pomysłu do wykonania procesu, jest krótszy niż kiedykolwiek.

Forrester w swoim badaniu dostrzegł system JobRouter, jako strategicznego dostawcę low-code zmierzającego ze swoją ofertą w kierunku obecnych leaderów na rynku.

Czy Twój dostawca systemu workflow/obiegu dokumentów znalazł się na poniższym zestawieniu?

Platformy Low-code - Forrester docenia Jobrouter

Error: Contact form not found.

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.


  *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   Opisz procesy, które chcesz zdigitalizować.   Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci


   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe