Nasi klienci coraz częściej szukają rozwiązania, które zautomatyzuje powtarzalne procesy biznesowe, z wykorzystaniem robotów symulujących pracę człowieka.
Niewątpliwym liderem, uznanym przez najważniejsze instytuty badawcze w tej dziedzinie jest Automation Anywhere, dostarczający oprogramowanie RPA robotics do automatyzacji, które umożliwiaja tworzenie własnych robotów programowych do automatyzacji dowolnego procesu biznesowego.
Technologia polega na wdrożeniu tak zwanych botów, czyli robotów systemowych. Boty wykonują zadania, takie jak wyszukiwanie, sortowanie danych, tworzenie raportów, rozpoczynanie procesów i wykonywanie kroków w procesach, bez pomocy człowieka. Zatem jest to w pewnym sensie “wirtualny pracownik”, na którego często nakładane są obowiązki, które polegają na powtarzających się, czasochłonnych i zazwyczaj nudnych zadaniach dla fizycznego pracownika.
Bot jest zaprogramowany tak, aby odtwarzać powtarzające się działania owego pracownika według ustalonych reguł. W ten sposób może na przykład, pobierać i przesyłać dane między systemami, bez fizycznej potrzeby włączania interfejsu systemu zewnętrznego. Boty RPA robotics mogą się uczyć. Można je również klonować.
Bot w RPA robotics jest niewidzialnym i niemalże nieomylnym pracownikiem, którego kroki można śledzić, zmieniać i dopasowywać do potrzeb firmy.
RPA może zastąpić czasami czasochłonną, kosztowną, w niektórych przypadkach niemożliwą, integrację systemów zewnętrznych. Bot działa wtedy jak pracownik, który manualnie uruchamia systemy zewnętrzne, wprowadzając, lub przesyłając dane między nimi. Jakkolwiek, zaprogramowany bot jest w stanie wykonać takie zadania znacznie szybciej niż człowiek, minimalizując przy tym ryzyko popełnienia błędu.
Robotyzacja jest postrzegana jako kolejny etap elektronizacji.
Elektronizacja wspiera procesy, poprzez automatyzację poszczególnych ich kroków, w ten sposób pomagając wykonywać zadania osobie fizycznej. Natomiast w robotyzacji proces jest całkowicie automatyzowany i wykonywany przez „wirtualnego pracownika”.
Robotyzacja jest kolejnym etapem rewolucji przemysłowej. Firmy powinny dążyć do zrobotyzowania swoich procesów, aby pozostać nowoczesne i konkurencyjne. Nie zachęcamy jednak do postrzegania robotyzacji, jako możliwości zmniejszenia liczby etatów. Natomiast namawiamy, aby patrzeć na nią, jako możliwość znacznego zwiększenia wydajności pracy i przeprowadzanych procesów. Firmy, które już sięgnęły po RPA, mają więcej czasu, aby skupić się na rozwoju i bezpośrednim kontakcie z klientem.
Głównym zadaniem RPA, jest uefektywnienie przeprowadzanego procesu, czyli między innymi zwiększenie jego wydajności. Aby proces był bardziej wydajny, jednym z oczywistych wymagań dla osoby zaangażowanej w proces, jest łatwość jego przeprowadzania. Dla Automation Anywhere intuicyjność wprowadzania i obsługi rozwiązań RPA jest priorytetem.
System oferuje ponad 500 gotowych botów, które mogą rozpocząć swoją pracę “od zaraz”. Dodatkowo, firmy wdrażające system, tworzą również boty “na zamówienie” obsługujące nawet bardzo zaawansowane procesy. Na chwilę obecną klienci RPA od Automation Anywhere codziennie używają tysiące wdrożonych już botów.
W związku z brakiem potrzeby otwierania interfejsu systemu, “wyklikiwania” kroków w systemie i przesyłania danych pomiędzy systemami przez użytkownika, procesy są znacznie wydajniejsze. RPA zmniejsza ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu, ponieważ wszystkie kroki są wykonywane w tle, przez wcześniej “nauczone” boty.
System automatycznie analizuje dane pobrane z otrzymanych dokumentów księgowych i w ten sposób może aktualizować dane kontrahentów, zatwierdzać i procesować płatności.
Automatyzacja wprowadzania danych w odpowiednie systemy i ich formatowania, sprawi, że pracownik będzie miał więcej czasu na dogłębną analizę budżetowania firmy.
Porównywanie dokumentów i danych w rachunkowości jest konieczne, aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędu. Wszystkie procesy związane z pobieraniem, wysyłaniem i porównywaniem dokumentów mogą być również zautomatyzowane z RPA Robotics.
Wszystkie kroki bota są kontrolowane, edytowalne i mogą zostać powtórzone. Dzięki temu zarząd ma większą kontrolę nad odbywającymi się procesami.
Dane z przeprowadzanych procesów są dostępne w czasie rzeczywistym. Dzięki temu decyzje biznesowe mogą być dogłębnie analizowane i podejmowane znacznie szybciej.
JobRouter również stworzył moduł JobRPA, będący częścią Systemu JobRouter.
Moduł pozwala zewnętrznym aplikacjom na łączenie się poprzez symulowanie lub odtwarzanie interakcji użytkownika.
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Lubimy ciasteczka!
Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze doświadczenia dla odwiedzających. Dowiedz się więcej o polityce prywatności.Akceptuj