RPA – Robotic Process Automation

Robotic Process Automation (RPA) to innowacyjna technologia, która automatyzuje rutynowe i powtarzalne zadania biznesowe, zwiększając efektywność i redukując błędy. Dzięki RPA, firmy mogą skoncentrować się na strategicznych działaniach, podczas gdy roboty wykonują takie czynności jak przetwarzanie danych, zarządzanie dokumentami czy obsługa klienta.

RPA – Robotic Process Automation

Zaufali nam

Nasi klienci coraz częściej szukają rozwiązania, które zautomatyzuje powtarzalne procesy biznesowe, z wykorzystaniem robotów symulujących pracę człowieka.

Niewątpliwym liderem, uznanym przez najważniejsze instytuty badawcze w tej dziedzinie jest Automation Anywhere, dostarczający oprogramowanie RPA robotics do automatyzacji, które umożliwiają tworzenie własnych robotów programowych do automatyzacji dowolnego procesu biznesowego. 

Technologia polega na wdrożeniu tak zwanych botów, czyli robotów systemowych. Boty wykonują zadania, takie jak wyszukiwanie, sortowanie danych, tworzenie raportów, rozpoczynanie procesów i wykonywanie kroków w procesach, bez pomocy człowieka. Zatem jest to w pewnym sensie “wirtualny pracownik”, na którego często nakładane są obowiązki, które polegają na powtarzających się, czasochłonnych i zazwyczaj nudnych zadaniach dla fizycznego pracownika. 

Bot jest zaprogramowany tak, aby odtwarzać powtarzające się działania  owego pracownika według ustalonych reguł. W ten sposób może na przykład, pobierać i przesyłać dane między systemami, bez fizycznej potrzeby włączania interfejsu systemu zewnętrznego. Boty RPA robotics mogą się uczyć. Można je również klonować. 

Bot RPA pracuje „w tle”

Bot w RPA robotics jest niewidzialnym i niemalże nieomylnym pracownikiem, którego kroki można śledzić, zmieniać i dopasowywać do potrzeb firmy.

RPA może zastąpić czasami czasochłonną, kosztowną, w niektórych przypadkach niemożliwą, integrację systemów zewnętrznych. Bot działa wtedy jak pracownik, który manualnie uruchamia systemy zewnętrzne, wprowadzając, lub przesyłając dane między nimi. Jakkolwiek, zaprogramowany bot jest w stanie wykonać takie zadania znacznie szybciej niż człowiek, minimalizując przy tym ryzyko popełnienia błędu.

RPA Robotics – Robotyzacja jako kolejny etap automatyzacji

Robotyzacja jest postrzegana jako kolejny etap elektronizacji.

Elektronizacja wspiera procesy, poprzez automatyzację poszczególnych ich kroków, w ten sposób pomagając wykonywać zadania osobie fizycznej. Natomiast w robotyzacji proces jest całkowicie automatyzowany i wykonywany przez „wirtualnego pracownika”.

Robotyzacja jest kolejnym etapem rewolucji przemysłowej. Firmy powinny dążyć do zrobotyzowania swoich procesów, aby pozostać nowoczesne i konkurencyjne. Nie zachęcamy jednak do postrzegania robotyzacji, jako możliwości zmniejszenia liczby etatów. Natomiast namawiamy, aby patrzeć na nią, jako możliwość znacznego zwiększenia wydajności pracy i przeprowadzanych procesów. Firmy, które już sięgnęły po RPA, mają więcej czasu, aby skupić się na rozwoju i bezpośrednim kontakcie z klientem.

Zalety RPA Robotics:

– Intuicyjność użytkowania

Głównym zadaniem RPA, jest uefektywnienie przeprowadzanego procesu, czyli między innymi zwiększenie jego wydajności. Aby proces był bardziej wydajny, jednym z oczywistych wymagań dla osoby zaangażowanej w proces, jest łatwość jego przeprowadzania. Dla Automation Anywhere intuicyjność wprowadzania i obsługi rozwiązań RPA jest priorytetem. 

– Szybkie skalowanie procesów

System oferuje ponad 500 gotowych botów, które mogą rozpocząć swoją pracę “od zaraz”. Dodatkowo, firmy wdrażające system, tworzą również boty “na zamówienie” obsługujące nawet bardzo zaawansowane procesy.  Na chwilę obecną klienci RPA od Automation Anywhere codziennie używają tysiące wdrożonych już botów.

– Zwiększona wydajność i mniejsze ryzyko popełnienia błędu.

W związku z brakiem potrzeby otwierania interfejsu systemu, “wyklikiwania” kroków w systemie i przesyłania danych pomiędzy systemami przez użytkownika, procesy są znacznie wydajniejsze. RPA zmniejsza ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu, ponieważ wszystkie kroki są wykonywane w tle, przez wcześniej “nauczone” boty.

– Automatyczne wykonywanie kroków związanych z przetwarzaniem faktur i płatności.

System automatycznie analizuje dane pobrane z otrzymanych dokumentów księgowych i w ten sposób może aktualizować dane kontrahentów, zatwierdzać i procesować płatności.

– Usprawnienie planowania i analizy budżetu

Automatyzacja wprowadzania danych w odpowiednie systemy i ich formatowania, sprawi, że pracownik będzie miał więcej czasu na dogłębną analizę budżetowania firmy.

– Automatyzacja uzgodnień finansowych

Porównywanie dokumentów i danych w rachunkowości jest konieczne, aby zminimalizować ryzyko popełnienia błędu. Wszystkie procesy związane z pobieraniem, wysyłaniem i porównywaniem dokumentów mogą być również zautomatyzowane z RPA Robotics.

– Umocnienie kontroli i zarządzania procesami

Wszystkie kroki bota są kontrolowane, edytowalne i mogą zostać powtórzone. Dzięki temu zarząd ma większą kontrolę nad odbywającymi się procesami.

– Usprawnienie podejmowania decyzji biznesowych

Dane z przeprowadzanych procesów są dostępne w czasie rzeczywistym. Dzięki temu decyzje biznesowe mogą być dogłębnie analizowane i podejmowane znacznie szybciej.

JobRouter + Automation Anywhere

JobRouter również stworzył moduł JobRPA, będący częścią Systemu JobRouter.
Moduł pozwala  zewnętrznym aplikacjom na łączenie się poprzez symulowanie lub odtwarzanie interakcji użytkownika. 

Do czego można wykorzystać JobRPA?

 • Do określania identyfikatorów podmiotów dla klientów
 • Automatyzacji powtarzalnych procesów zamówień
 • Przesyłania danych do strony internetowych
 • Wymiany danych z procesu obiegu faktur z systemem ERP bez dostępnego interfejsu
 • Generowania potwierdzeń, np. w przypadku faktur przychodzących
 • Analizy ogólnej skrzynki mailowej i identyfikacji czego dana wiadomość dotyczy.

Error: Contact form not found.

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.


  *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   Opisz procesy, które chcesz zdigitalizować.   Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci


   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   Error: Contact form not found.

    Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.


    *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

     Opisz procesy, które chcesz zdigitalizować.     Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci


     * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe