Blog

Digitalizacja Firmy

digitalizacja

Czy w dwudziestym pierwszym wieku firma, która wyprze się digitalizacji ma szanse na sukces, popularność i zysk? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jakkolwiek wielu przedsiębiorców wciąż boi się podjąć pierwsze kroki w stronę automatyzacji.  Organizacjom brakuje zaufania i przekonania, czy tak naprawdę digitalizacja jest nieunikniona.

Jako pasjonaci od znajdowania nowych rozwiązań i pokonywania wyzwań za pomocą platform digitalizacji odpowiadamy na to pytanie :
Tak! Digitalizacja jest nieunikniona, jeśli Twoim celem jest rozwój biznesu i nie chcesz aby Twoja firma została pokonana przez konkurencje.

Korzyści płynące z digitalizacji firmy

Poniżej przedstawiamy zalety płynące z digitalizacji procesów. Dzięki digitalizacji, Twój biznes może się naprawdę rozwinąć. Digitalizacja to innymi słowem automatyzacja firmy, i przynosi następujące korzyści:

 1. Digitalizacja pozwala na wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wykonanie, akceptację, zmiany i odmowy wykonywanych zadań. W taki sposób, że status zadania i osoba za nie odpowiedzialna są zawsze widoczne. Na przykład, gdy czas wykonania zadania lub akceptacji wydłuża się, ponieważ nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności wykonania zmian,  które wynikły w czasie procesu, lub ich podział jest niejasny.
 2. Pomaga dostrzec, które zadania zabierają pracownikom najwięcej czasu, kto pracuje najefektywniej i przy jakich problemach efektywność zmniejsza się.
 3. Zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, które znacząco wpływają na straty w budżecie – opóźnienia wpłat, akceptacje wniosków i faktur, lub wykonanie płatności za nigdy nie otrzymane produkty.
 4. Usprawnia widoczność zysków, strat, czas wykonywania poszczególnych etapów zadań.
 5. Pozwala na skalowalność procesów. W systemie pozwalającym na digitalizacje procesów, proces musi zostać określony tylko raz, po czym może być wielokrotnie powtarzany.
 6. Wpływa na szybkość regeneracji biznesu. Najważniejszym jest aby uczyć się na błędach. Digitalizacja sprawi, że wykonane procesy oraz sposób działania zostaną zaarchiwizowane i dostępne do wglądu oraz analizy, w dowolnym momencie.
 7. Zwiększa poczucie pewności i bezpieczeństwa pracowników. Pracownicy nie muszą przepisywać danych ręcznie, przy czym mniej obawiają się popełnienia błędu i poniesienia konsekwencji, gdy inna osoba nie wywiąże się ze zleconego zadania. Praca na platformie digitalizacji jest również dużo łatwiejsza i intuicyjna, co za tym idzie – mniej stresująca.
 8. Umożliwia obsługę i tworzenie procesów osobom spoza IT. Celem platformy digitalizacji jest stworzenie środowiska, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć, bez wsparcia zespołu informatyków. Dlatego co raz bardziej popularne stały się platformy do digitalizacji low-code umożliwiajace tworzenie, testowanie i edytowanie procesów osobom bez umiejętności programowania.
 9. Digitalizacja pozwala również na wgląd do wszystkich działów firmy osobno i równocześnie, śledzenia powiązań, wymiany informacji i efektywności poszczególnych pracowników, co znacząco wpływa na ich rzetelność.
 10. Obniża koszty szkolenia nowych pracowników, co w przedsiębiorstwach z wysoką rotacją oznacza znaczne oszczędności.
 11. Przyspiesza podejmowanie decyzji. System daje możliwość wglądu do wszystkich danych przypisanych do danej sprawy w dowolnym momencie oraz pozwala na generowanie raportów w czasie rzeczywistym. Dzięki temu podejmowanie decyzji staje się łatwe i przejrzyste.

Czy masz jeszcze wątpliwości, co do tego ile firma może zyskać wdrażając platformę do digitalizacji?

W dzisiejszych czasach firmy nie korzystające z technologii do automatyzacji procesów mają małe szanse na rozwój, a nawet przetrwanie.  Narzędzi do digitalizacji na rynku jest wiele, dlatego ważnym jest aby wybrać  sprawdzone i nowoczesne rozwiązanie, które całkowicie pokryje potrzeby Twojego biznesu.
My polecamy naszym klientom platformę digitalizacji JobRouter. Jest to system, który pozwala na bezproblemowe przejście firmy na poziom elektroniczny bez potrzeby pisania kodu i zatrudniania specjalistów ds. IT.

Na naszej stronie znajdziesz więcej wskazówek i informacji o JobRouter, wszystkich jego modułach, funkcjonalnościach oraz wykonanych przez nas i naszych partnerów wdrożeniach. Zachęcamy do wypełnienia formularza z zapytaniem o demo, którym obiecujemy Cię nie rozczarować!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

  Aplikuj do nas


  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.
   Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.


    Opisz procesy, które chcesz zdigitalizować.
    Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci