Platformy Low-code – Forrester docenia Jobrouter
Firma badawcza Forrester dostrzega ogromny potencjał w platformach low-code, w tym w JobRouter. Badacze Forrester ostrzegają przedsiębiorców przed ogromnym naciskiem, jaki wypiera szybko rozwijająca się technologia. Skomplikowana infrastruktura IT oraz oporność do zmian pracowników może mieć negatywne dla firm skutki. W niektórych przypadkach oznacza to całkowite odstąpienie od użycia dopiero wdrożonych rozwiązań IT, które były przecież niemałą inwestycją.
Forrester zwraca uwagę na znaczenie elastyczności i skalowalności; cech jakie narzędzia używane w celu cyfryzacji firmy, powinny posiadać. Takimi narzędziami, a zarazem przestrzeniami dla odbywających się w firmie procesów, są platformy do automatyzacji low-code.
Z czym całkowicie się zgadzamy – i z doświadczenia wiemy, jak wiele procesów ewoluuje od początkowego zdefiniowania do osiągnięcia swojej najefektywniejszej formy. Elastyczność platformy w tym przypadku oznacza, że nawet finałowa wersja procesu, może zostać dowolnie zmieniana, z możliwością powrotu do jej poprzedniej wersji.
Forrester w swoim raporcie przypomina, że automatyzacja firmy nie powinna skupiać się jedynie na obiegu dokumentów, ale przede wszystkim procesach mu towarzyszących.
Dlatego nowoczesna platforma low-code, jest nazywana również skalowalną – mieści w sobie funkcjonalność systemu do obiegu dokumentów, workflow i systemów ERP. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, daje to ogromne możliwości w rozwoju automatyzacji, skraca czas poświęcany na integrację poszczególnych operacji oraz tworzenie, testowanie i wdrażanie nowych procesów.
W swoim raporcie Forrester prezentuje wyniki sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników platform low-code.
Ankietowani byli zgodni z tym, że platformy low-code pokrywają szerokie obszary działania firmy i nie są ograniczone do automatyzacji procesów odbywających się w jednym dziale firmy. Wręcz przeciwnie, integrują procesy międzydziałowe, obejmujące osoby zatrudnione w różnych oddziałach przedsiębiorstwa.
Firmy korzystające z platformy low-code zostały również zapytane o jej największe zalety. Wymieniały przede wszystkim – szybkość edytowania i wdrażania procesów oraz wcześniej wspomnianą elastyczność platformy. Ponad połowa ankietowanych za główne zalety platformy również wyszczególniła obniżenie kosztów, podniesioną satysfakcję klientów, oraz łatwiejsze utrzymanie wysokiego bezpieczeństwa odbywających się w firmie procesów.
Platforma low-code została również dostrzeżona jako możliwości rozwoju dla pracujących w przedsiębiorstwach deweloperów. Główną cechą low-code, jest brak potrzeby skomplikowanego programowania w celu stworzenia nowych, lub edycji istniejących procesów. Dzięki temu deweloperzy mają szanse na rozwój w innych obszarach swoich obowiązków.
Z powyższym wiąże się również ostatnia nadmieniana przez użytkowników low-code zaleta – każda uprawnionado tego osoba może projektować procesy w systemie. Co sprawia, że czas od pomysłu do wykonania procesu, jest krótszy niż kiedykolwiek.
Forrester w swoim badaniu dostrzegł system JobRouter, jako strategicznego dostawcę low-code zmierzającego ze swoją ofertą w kierunku obecnych leaderów na rynku.
Czy Twój dostawca systemu workflow/obiegu dokumentów znalazł się na poniższym zestawieniu?