piątek,23 Październik 2020

JobRouter 5.1

jobrouter-5-1

Najnowsza wersja JobRouter została połączona z Microsoft Office oraz z platformą Zapier. Wprowadzenie integracji z Microsoft Office pozwala na znacznie łatwiejszą pracę nad dokumentami. Zapier natomiast pozwala na integrację z ponad 2000 aplikacji.

JobRouter 5.1 to również dodatkowe funkcje w modułach JobData i  JobViewer. Platforma poszerzyła również swoje możliwości integracji.

Zapier to platforma, pozwalająca na automatyzację zadań i procesów pomiędzy różnymi aplikacjami. Zapier eliminuje potrzebę dewelopmentu/ kodowania integracji systemów w tradycyjny sposób. Zapier pozwala na tworzenie procesów workflow, zwanych w platformie “zapami”,  poprzez proste łączenie aplikacji za pomocą kilku kliknięć.

Współpraca JobRouter® z Zapier w najnowszej wersji systemu pozwala użytkownikom JobRouter na integrację z ponad 2000 aplikacji w tym: CRM Salesforce, Microsoft Dynamics, Redmine, Zoho, Twitter, Facebook, Slack, aplikacjami Google (Forms, Spreadsheet, Drive, Surveys), Microsoft Office 365, Amazon, LinkedIn i wiele innych).

Dzięki Zapier, klienci JobRouter mogą wykorzystać system na wiele różnych sposobów, które wcześniej, nie były dla nich dostępne. Z Zapier, integracje JobRouter z innymi aplikacjami przebiegają bardzo szybko oraz stają się dużo tańsze w realizacji. Wpływa to na oszczędności w budżecie firmy oraz przyśpieszenie automatyzacji wielu procesów biznesowych.

Integracja z Zapier wiąże się z dwoma etapami. W pierwszym etapie dodajemy Zapier do interfejsu JobRouter. W tym momencie użytkownik systemu może rozpocząć tworzenie procesów używając “zapów”. Na przykład, dodając zap Google Survey do procesu JobRouter, użytkownik może ustawić rozpoczęcie nowego kroku w procesie JobRouter, gdy tylko nadejdzie odpowiedź z połączonej “zapem” ankiety Google. 

Dodatkowo aplikacja zawiera, tak zwany trigger, dla nowych kroków w skrzynce odbiorczej i dla nowych dokumentów pojawiających się w archiwum. Poprzez trigger, “zapy” mogą być automatycznie uruchamiane na platformie Zapier. Na przykład, po załadowaniu nowego dokumentu w archiwum JobRouter, trigger może wywoływać polecenie poprzez Zapier, aby ten dokument został również skopiowany do Dropbox, lub Google Docs.

W JobRouter można również zdefiniować tak zwane “webhooks”, które definiują jaki wynik w procesie ma wywołać automatyczne uruchomienie zapu.

Integracja z programami Microsoft Office

Do integracji z MS Office są dostępne dwa moduły: Pierwszy to Office Add-in, który pozwala na załadowywanie dokumentów do Document Hub. Drugi to Office Viewer, który pozwala na podgląd i edycję plików MS Office w procesach.

Innymi słowy, użytkownicy JobRouter korzystający na co dzień Microsoft Office, mają do wyboru dwie opcje integracji plików MS Office z systemem:

  1. Office Add-in pozwalający na dodawanie dokumentów programów MS Office do Document Hub w JobRouter.
  2. Office Viewer pozwalający na podgląd i edycję dokumentów programów MS Office znajdujących się już w procesach systemu JobRouter.

Office Add-in

Office Add-In w integracji z JobRouter obejmuje obsługę plików programów Word, Excel, oraz PowerPoint. Office Add-in może być zainstalowany dla wersji desktopowej tych programów lub wersji online. Add-in może zostać pobrany z Microsoft Store. Dzięki temu dodatkowi możliwe jest zarchiwizowanie dokumentu w JobRouter bez opuszczania okna MS Office.

Office Viewer

Moduł Office Viewer umożliwia pracę nad dokumentami MS Word z poziomu systemu JobRouter. Nie ma już potrzeby opuszczania systemu czy przełączania się pomiędzy oknami w celu edycji dokumentu.

Funkcje pakietu Office, takie jak śledzenie zmian lub funkcja komentarza, umożliwiają wygodną i przejrzystą pracę nad dokumentami. Edytowane dokumenty w różnych wersjach mogą być zapisywane w archiwum JobRouter. Pliki mogą być również drukowane bezpośrednio z modułu Viewer, z widocznymi adnotacjami na dokumentach, lub bez.

Aby używać powyższych funkcji, należy mieć uprzednio utworzone konto Microsoft Office365.

Nowości w module JobData

Moduł JobData pozwala na umieszczanie danych w JobRouter i wykorzystywanie ich w procesach. Moduł pozwala również na edycję danych w tabelach JobRouter, bez potrzeby dokonywania edycji w oryginalnych bazach danych.

Najnowsza wersja JobRouter została wyposażona w dwie nowe funkcje:

  • Funkcję kopiuj i wklej –  dla całych wierszy danych. Tym samym konieczność ręcznego wypełniania pól podczas edycji danych, nie jest już konieczna.
  • Optymalizacja tabel przy dużych ilościach danych. Do tej pory JobData nie był wskazany do używania przy dużej ilości danych (powyżej kilku tysięcy pozycji w tabelach). JobRouter w swojej najnowszej wersji, został zoptymalizowany pod względem komunikacji serwer-klient, dzięki czemu tabele nawet z kilkoma tysiącami pozycji są bardzo szybko ładowane i przeszukiwane.

Nowości w module JobViewer

W JobViewer pojawił się w prawym górnym rogu symbol drukarki. Klikając na niego użytkownik ma do wyboru wydrukowanie dokumentu w widocznej na ekranie postaci, lub wydrukowanie bez adnotacji dodanych do dokumentu w systemie. W nowej wersji istnieje również opcja drukowania plików wraz ze wszystkimi załącznikami. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość nanoszenia elektronicznej pieczątki na dokument. W zależności od pieczątki możliwe jest np. odblokowanie możliwości wysyłki kroku.

OSTATNIE WPISY

Elektroniczne podpisywanie dokumentów

Podpis elektroniczny w JobRouter W dzisiejszych czasach i aktualnych warunkach pracy wielu firm, podpisywanie dokumentów w sposób elektroniczny jest znacznym udogodnieniem dla obu zaangażowanych stron.  Podpisywanie dokumentów w sposób elektroniczny jest uregulowane prawnie przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w rozporządzeniu eIDAS. Zgodnie z rozporządzeniem eIDAS podpisem elektronicznym są dane elektroniczne powiązane i połączone […]


JobRouter 5.1

Najnowsza wersja JobRouter została połączona z Microsoft Office oraz z platformą Zapier. Wprowadzenie integracji z Microsoft Office pozwala na znacznie łatwiejszą pracę nad dokumentami. Zapier natomiast pozwala na integrację z ponad 2000 aplikacji. JobRouter 5.1 to również dodatkowe funkcje w modułach JobData i  JobViewer. Platforma poszerzyła również swoje możliwości integracji. Zapier to platforma, pozwalająca na […]


COVID-19 – Jak digitalizacja firmy przygotowuje ją na każdą ewentualność?

Plądrujący Europę korona wirus, wywołujący chorobę Covid-19, to ogromne uderzenie w gospodarkę. Niestety, wiele firm nie było przygotowanych na takie okoliczności, w związku z czym musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wielu przypadkach oznaczało to redukcję wakatów. Dla każdego przedsiębiorcy jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy prowadzenia biznesu. W większości dotkniętych sektorów brak szybkiej reakcji […]


JobRouter – Aplikacja Mobilna

Zastanawialiście się czy JobRouter może być jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom? Otóż może, odkąd do przyjaznego systemu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej, dołączyła zintegrowana aplikacja mobilna. Aplikacja umożliwia dostęp do dokumentów i procesów w systemie za pomocą dostosowanego do smartfonów interfejsu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do systemu, bez potrzeby włączania laptopa.  Aplikacja mobilna jest w […]


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o