Blog

Migracja w chmurę – dlaczego warto?

Migracja w chmurę – dlaczego warto?
Migracja w chmurę – dlaczego warto?

Już ponad 5 milionów firm na całym świecie korzysta z Chmury Google.

Wśród nich – oprócz małych i średnich przedsiębiorstw o lokalnym zasięgu – coraz częściej pojawiają się międzynarodowe korporacje (w Polsce m.in. Bonduelle, Roche, Silliker, XTB), a nawet uczelnie, instytucje państwowe, linie lotnicze oraz banki.

W grudniu 2011 roku sensację wzbudził hiszpański bank BBVA decyzją o migracji w chmurę. Był on pierwszą instytucją finansową, która odważyła się na skorzystanie z obcego oprogramowania. Ponad 100 tysięcy pracowników banku rozpoczęło pracę na oprogramowaniu Google, co pozwoliło na zwiększenie ich produktywności i mobilności. Decyzja ta okazała się punktem zwrotnym dla całego europejskiego rynku chmur obliczeniowych.

To co jeszcze dwa lata temu uchodziło za ewenement, dzisiaj nikogo nie dziwi – przejście na Google Apps w sierpniu 2013 największego czeskiego banku Česká Spořitelnia odbyło się właściwie bez echa. Platformę Google wdrożono w odpowiedzi na typowe wyzwania instytucji tej skali: problemy z komunikacją między oddziałami i między pracownikami, mało wydajna infrastruktura mailowa, niedostatecznie efektywny obieg dokumentacji. Česká Spořitelnia zdecydowała się na migrację w chmurę, aby podwyższyć efektywność oraz ułatwić współpracę między pracownikami, niezależnie od ich miejsca pracy. Dzięki narzędziom Google wszyscy pracownicy otrzymali możliwość dzielenia się i zarządzania dokumentami globalnie w niezwykle prosty, ale jednocześnie wydajny sposób.

Już po czterech miesiącach migracja w chmurę owocowała licznymi korzyściami, z czego najważniejsze to:
• wzrost efektywności pracy dzięki możliwości wspólnej pracy nad dokumentem za pomocą Google Docs (brak konieczności ciągłych aktualizacji nowych wersji dokumentu)
• szybki i jednolity dostęp do dokumentów dzięki wykorzystaniu Google Sites
• ułatwienie komunikacji między pracownikami (każdy pracownik „w zasięgu dwóch kliknięć”), co ułatwia przesyłanie pomysłów, zwłaszcza od dołu w górę organizacji
• ograniczenie liczby e-mail na rzecz wideokonferencji.

Česká Spořitelnia to kolejna duża instytucja finansowa, która zdecydowała się na korzystanie z zewnętrznej chmury. Jest dowodem na to, że przechowując swoje dane na cloudzie nie tylko zapewniasz im najwyższy poziom bezpieczeństwa (Przecież bank nie może sobie pozwolić na nic innego!), ale także zapewniasz swojej firmie proste narzędzie, które znacznie zwiększa efektywność i komfort pracy.

Error: Contact form not found.

    Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności. *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

      Opisz procesy, które chcesz zdigitalizować.
      Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe