Projekty

Automatyzacja obiegu faktur w SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A.

W ramach współpracy z firmą SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A. zespół e-MSI wykonał usługę wdrożenia elektronicznego systemu obiegu faktur.

Proces obiegu faktur we wdrożonym systemie jest uruchamiany poprzez automatyczne pobieranie faktur elektronicznych – wysyłanych przez klientów mailowo, lub po zeskanowaniu ręcznym. Do skanowanych ręcznie dokumentów naklejany jest kod kreskowy w formacie CODE 39. W przypadku dokumentów trafiających do systemu drogą mailowo, system automatycznie przypisuje do nich kody. Dzięki kodom parowanie faktur z załącznikami jest zautomatyzowane. Skanując kod otrzymujemy informacje o wszystkich załącznikach, źródle i typie dokumentów.

Kluczowym elementem wdrożenia był moduł inteligentnego odczytywania treści faktur – IDR (Invoice Data Recognition). IDR automatycznie znajduje kluczowe dane na skanach faktur i umieszcza je w polach formularzy. Po weryfikacji rozpoznanych danych przez użytkownika, system eksportuje faktury do systemu ERP. 

Wdrożony system został zintegrowany z systemem ERP firmy Softmaks w zakresie eksportu faktur z załącznikami i kontrahentów, użycia udostępnionych słowników, oraz licznych walidacji.

Dodatkową funkcjonalnością zaimplementowaną w tym projekcie jest dedykowany format czytania faktur za energię elektryczną. Dane szczegółowe o kolejnych punktach poboru takiej faktury są zwracane w formie pliku CSV.

Po wyróżnieniu systemu, zespół e-MSI przeszkolił użytkowników oraz administratorów systemu.

Projekt uwzględniał następujące działania:

 • analizę przedwdrożeniową;
 • udzielenie licencji i wdrożenie systemu obsługującego obszar obiegu dokumentów: faktur elektronicznych, skanów faktur papierowych;
 • zintegrowanie wdrożonego systemu z systemem ERP Softmaks;
 • szkolenia dla użytkowników końcowych i administratorów systemu;

Pozostałe realizacje

Lubuski Bank Spółdzielczy – proces automatycznej archiwizacji papierowych dyspozycji klientów

Dowiedz się więcej

WIMED – digitalizacja i automatyzacja procesów binzesowych

Dowiedz się więcej

Digitalizacja i automatyzacja procesów binzesowych w DHL Parcel Polska

Dowiedz się więcej

Error: Contact form not found.

  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.


  *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

   Opisz procesy, które chcesz zdigitalizować.   Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 0000387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci


   * Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe