środa,22 Listopad 2017

Korzyści płynące z digitalizacji biznesu

korzysci z platformy digitalizacji

Czy w dwudziestym pierwszym wieku firma, która wyprze się digitalizacji ma szanse na sukces, popularność i zysk? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jakkolwiek wielu przedsiębiorców wciąż boi się podjąć pierwsze kroki w stronę automatyzacji.  Organizacjom brakuje zaufania i przekonania, czy tak naprawdę digitalizacja jest nieunikniona.

Jako pasjonaci od znajdowania nowych rozwiązań i pokonywania wyzwań za pomocą platform digitalizacji odpowiadamy na to pytanie :
Tak! Digitalizacja jest nieunikniona, jeśli Twoim celem jest rozwój biznesu i nie chcesz aby Twoja firma została pokonana przez konkurencje.

Postanowiliśmy przedstawić zalety płynące z automatyzacji i to jak Twój biznes może się dzięki niej rozwinąć. Digitalizacja to innymi słowem automatyzacja biznesu, przynosi ona następujące korzyści:

 1. Pozwala na wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wykonanie, akceptację, zmiany i odmowy wykonywanych zadań. W taki sposób, że status zadania i osoba za nie odpowiedzialna są zawsze widoczne. Na przykład, gdy czas wykonania zadania lub akceptacji wydłuża się, ponieważ nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności wykonania zmian,  które wynikły w czasie procesu, lub ich podział jest niejasny.
 2. Pomaga dostrzec, które zadania zabierają pracownikom najwięcej czasu, kto pracuje najefektywniej i przy jakich problemach efektywność zmniejsza się.
 3. Zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, które znacząco wpływają na straty w budżecie – opóźnienia wpłat, akceptacja wniosków i faktur, lub wykonanie płatności za nigdy nie otrzymane produkty.
 4. Usprawnia widoczność zysków, strat, czas wykonywania poszczególnych etapów zadań.
 5. Pozwala na skalowalność procesów. Proces musi zostać określony tylko raz, po czym może być wielokrotnie powtarzany.
 6. Wpływa na szybkość regeneracji biznesu. Najważniejszym jest aby uczyć się na błędach. Digitalizacja sprawi, że wykonane procesy oraz sposób działania zostaną zaarchiwizowane i dostępne do wglądu oraz analizy, w dowolnym momencie.
 7. Zwiększa poczucie pewności i bezpieczeństwa pracowników. Pracownicy nie muszą przepisywać danych ręcznie, przy czym mniej obawiają się popełnienia błędu i poniesienia konsekwencji, gdy inna osoba nie wywiąże się ze zleconego zadania. Praca na platformie digitalizacji jest również dużo łatwiejsza, co za tym idzie – mniej stresująca.
 8. Umożliwia obsługę i tworzenie procesów osobom spoza IT. Celem platformy digitalizacji jest stworzenie środowiska, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć, bez wsparcia zespołu informatyków.
 9. Pozwala na wgląd do wszystkich działów osobno i równocześnie, śledzenia powiązań, wymiany informacji i efektywności poszczególnych pracowników, co znacząco wpływa na ich rzetelność.
 10. Obniża koszty szkolenia nowych pracowników, co w przedsiębiorstwach z wysoką rotacją oznacza istotne oszczędności.
 11. Przyspiesza podejmowanie decyzji. System daje możliwość wglądu do wszystkich danych przypisanych do danej sprawy w dowolnym momencie oraz generowania raportów. Dzięki temu podejmowanie decyzji staje się łatwe i przejrzyste.

Z powyższych punktów wynika, że biznes w dzisiejszych czasach bez automatyzacji ma małe szanse na rozwój, a nawet przetrwanie.  Narzędzi do digitalizacji na rynku jest wiele, dlatego ważnym jest aby wybrać  sprawdzone i aktualne rozwiązanie, które całkowicie pokryje potrzeby Twojego biznesu.
Polecaną przez nas i naszych klientów platformą digitalizacji jest JobRouter, system, który pozwala na bezproblemowe przejście firmy na poziom elektroniczny bez potrzeby pisania kodu i zatrudniania specjalistów ds. IT.

Na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek i informacji o dostępnych na rynku produktach, takich jak platformy digitalizacji.
Zachęcamy również do przeglądu naszego portfolio, gdzie przedstawiliśmy firmy, które nam już zaufały. 

OSTATNIE WPISY

COVID-19 – Jak digitalizacja firmy przygotowuje ją na każdą ewentualność?

Plądrujący Europę korona wirus, wywołujący chorobę Covid-19, to ogromne uderzenie w gospodarkę. Niestety, wiele firm nie było przygotowanych na takie okoliczności, w związku z czym musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wielu przypadkach oznaczało to redukcję wakatów. Dla każdego przedsiębiorcy jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy prowadzenia biznesu. W większości dotkniętych sektorów brak szybkiej reakcji […]


JobRouter – Aplikacja Mobilna

Zastanawialiście się czy JobRouter może być jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom? Otóż może, odkąd do przyjaznego systemu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej, dołączyła zintegrowana aplikacja mobilna. Aplikacja umożliwia dostęp do dokumentów i procesów w systemie za pomocą dostosowanego do smartfonów interfejsu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do systemu, bez potrzeby włączania laptopa.  Aplikacja mobilna jest w […]


Zmiany w Administracji – Biała Lista

Czego i kogo dotyczy nowy obowiązek? Z początkiem tego roku przedsiębiorcy stanęli przed kolejnym administracyjnym wyzwaniem. Od stycznia 2020 są zobowiązani do korzystania z białej listy, czyli rejestru aktywnych płatników VAT. Dodatkowo, obowiązuje ich nowa ustawa o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym. Pierwszy z obowiązków polega na weryfikowaniu kontrahentów na białej liście. Na liście znajdują się firmy, […]


Proces Obiegu Faktur – Przykład

Przykład procesu obiegu faktur kosztowych Według danych podanych przez Global Business Travel Association (2017) około 50% procesów związanych z przetwarzaniem faktur wciąż odbywa się w sposób manualny. 19% z nich zawiera błędy. Wprowadzenie zmian w procesie manualnej akceptacji faktury, zajmuje średnio 18 minut. W zależności od wielkości firmy, czas spędzony na wykonywanie poprawek w systemie […]


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o