Blog

Korzyści płynące z digitalizacji biznesu

Korzyści płynące z digitalizacji biznesu

Czy w dwudziestym pierwszym wieku firma, która wyprze się digitalizacji ma szanse na sukces, popularność i zysk? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jakkolwiek wielu przedsiębiorców wciąż boi się podjąć pierwsze kroki w stronę automatyzacji.  Organizacjom brakuje zaufania i przekonania, czy tak naprawdę digitalizacja jest nieunikniona.

Jako pasjonaci od znajdowania nowych rozwiązań i pokonywania wyzwań za pomocą platform digitalizacji odpowiadamy na to pytanie :
Tak! Digitalizacja jest nieunikniona, jeśli Twoim celem jest rozwój biznesu i nie chcesz aby Twoja firma została pokonana przez konkurencje.

Postanowiliśmy przedstawić zalety płynące z automatyzacji i to jak Twój biznes może się dzięki niej rozwinąć. Digitalizacja to innymi słowem automatyzacja biznesu, przynosi ona następujące korzyści:

 1. Pozwala na wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wykonanie, akceptację, zmiany i odmowy wykonywanych zadań. W taki sposób, że status zadania i osoba za nie odpowiedzialna są zawsze widoczne. Na przykład, gdy czas wykonania zadania lub akceptacji wydłuża się, ponieważ nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności wykonania zmian,  które wynikły w czasie procesu, lub ich podział jest niejasny.
 2. Pomaga dostrzec, które zadania zabierają pracownikom najwięcej czasu, kto pracuje najefektywniej i przy jakich problemach efektywność zmniejsza się.
 3. Zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, które znacząco wpływają na straty w budżecie – opóźnienia wpłat, akceptacja wniosków i faktur, lub wykonanie płatności za nigdy nie otrzymane produkty.
 4. Usprawnia widoczność zysków, strat, czas wykonywania poszczególnych etapów zadań.
 5. Pozwala na skalowalność procesów. Proces musi zostać określony tylko raz, po czym może być wielokrotnie powtarzany.
 6. Wpływa na szybkość regeneracji biznesu. Najważniejszym jest aby uczyć się na błędach. Digitalizacja sprawi, że wykonane procesy oraz sposób działania zostaną zaarchiwizowane i dostępne do wglądu oraz analizy, w dowolnym momencie.
 7. Zwiększa poczucie pewności i bezpieczeństwa pracowników. Pracownicy nie muszą przepisywać danych ręcznie, przy czym mniej obawiają się popełnienia błędu i poniesienia konsekwencji, gdy inna osoba nie wywiąże się ze zleconego zadania. Praca na platformie digitalizacji jest również dużo łatwiejsza, co za tym idzie – mniej stresująca.
 8. Umożliwia obsługę i tworzenie procesów osobom spoza IT. Celem platformy digitalizacji jest stworzenie środowiska, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć, bez wsparcia zespołu informatyków.
 9. Pozwala na wgląd do wszystkich działów osobno i równocześnie, śledzenia powiązań, wymiany informacji i efektywności poszczególnych pracowników, co znacząco wpływa na ich rzetelność.
 10. Obniża koszty szkolenia nowych pracowników, co w przedsiębiorstwach z wysoką rotacją oznacza istotne oszczędności.
 11. Przyspiesza podejmowanie decyzji. System daje możliwość wglądu do wszystkich danych przypisanych do danej sprawy w dowolnym momencie oraz generowania raportów. Dzięki temu podejmowanie decyzji staje się łatwe i przejrzyste.

Z powyższych punktów wynika, że biznes w dzisiejszych czasach bez automatyzacji ma małe szanse na rozwój, a nawet przetrwanie.  Narzędzi do digitalizacji na rynku jest wiele, dlatego ważnym jest aby wybrać  sprawdzone i aktualne rozwiązanie, które całkowicie pokryje potrzeby Twojego biznesu.
Polecaną przez nas i naszych klientów platformą digitalizacji jest JobRouter, system, który pozwala na bezproblemowe przejście firmy na poziom elektroniczny bez potrzeby pisania kodu i zatrudniania specjalistów ds. IT.

Na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek i informacji o dostępnych na rynku produktach, takich jak platformy digitalizacji.
Zachęcamy również do przeglądu naszego portfolio, gdzie przedstawiliśmy firmy, które nam już zaufały. 

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

  Aplikuj do nas


  Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.
   Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji w polityce prywatności.


    W czym możemy Ci pomóc?
    Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez e-MSI Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, KRS 387940, w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Więcej informacji: https://e-msi.pl/polityka-prywatnosci