Korzyści płynące z digitalizacji biznesu
Czy w dwudziestym pierwszym wieku firma, która wyprze się digitalizacji ma szanse na sukces, popularność i zysk? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Jakkolwiek wielu przedsiębiorców wciąż boi się podjąć pierwsze kroki w stronę automatyzacji. Organizacjom brakuje zaufania i przekonania, czy tak naprawdę digitalizacja jest nieunikniona.
Jako pasjonaci od znajdowania nowych rozwiązań i pokonywania wyzwań za pomocą platform digitalizacji odpowiadamy na to pytanie :
Tak! Digitalizacja jest nieunikniona, jeśli Twoim celem jest rozwój biznesu i nie chcesz aby Twoja firma została pokonana przez konkurencje.
Postanowiliśmy przedstawić zalety płynące z automatyzacji i to jak Twój biznes może się dzięki niej rozwinąć. Digitalizacja to innymi słowem automatyzacja biznesu, przynosi ona następujące korzyści:
- Pozwala na wyznaczenie osób odpowiedzialnych za wykonanie, akceptację, zmiany i odmowy wykonywanych zadań. W taki sposób, że status zadania i osoba za nie odpowiedzialna są zawsze widoczne. Na przykład, gdy czas wykonania zadania lub akceptacji wydłuża się, ponieważ nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności wykonania zmian, które wynikły w czasie procesu, lub ich podział jest niejasny.
- Pomaga dostrzec, które zadania zabierają pracownikom najwięcej czasu, kto pracuje najefektywniej i przy jakich problemach efektywność zmniejsza się.
- Zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, które znacząco wpływają na straty w budżecie – opóźnienia wpłat, akceptacja wniosków i faktur, lub wykonanie płatności za nigdy nie otrzymane produkty.
- Usprawnia widoczność zysków, strat, czas wykonywania poszczególnych etapów zadań.
- Pozwala na skalowalność procesów. Proces musi zostać określony tylko raz, po czym może być wielokrotnie powtarzany.
- Wpływa na szybkość regeneracji biznesu. Najważniejszym jest aby uczyć się na błędach. Digitalizacja sprawi, że wykonane procesy oraz sposób działania zostaną zaarchiwizowane i dostępne do wglądu oraz analizy, w dowolnym momencie.
- Zwiększa poczucie pewności i bezpieczeństwa pracowników. Pracownicy nie muszą przepisywać danych ręcznie, przy czym mniej obawiają się popełnienia błędu i poniesienia konsekwencji, gdy inna osoba nie wywiąże się ze zleconego zadania. Praca na platformie digitalizacji jest również dużo łatwiejsza, co za tym idzie – mniej stresująca.
- Umożliwia obsługę i tworzenie procesów osobom spoza IT. Celem platformy digitalizacji jest stworzenie środowiska, w którym każdy będzie mógł się odnaleźć, bez wsparcia zespołu informatyków.
- Pozwala na wgląd do wszystkich działów osobno i równocześnie, śledzenia powiązań, wymiany informacji i efektywności poszczególnych pracowników, co znacząco wpływa na ich rzetelność.
- Obniża koszty szkolenia nowych pracowników, co w przedsiębiorstwach z wysoką rotacją oznacza istotne oszczędności.
- Przyspiesza podejmowanie decyzji. System daje możliwość wglądu do wszystkich danych przypisanych do danej sprawy w dowolnym momencie oraz generowania raportów. Dzięki temu podejmowanie decyzji staje się łatwe i przejrzyste.
Z powyższych punktów wynika, że biznes w dzisiejszych czasach bez automatyzacji ma małe szanse na rozwój, a nawet przetrwanie. Narzędzi do digitalizacji na rynku jest wiele, dlatego ważnym jest aby wybrać sprawdzone i aktualne rozwiązanie, które całkowicie pokryje potrzeby Twojego biznesu.
Polecaną przez nas i naszych klientów platformą digitalizacji jest JobRouter, system, który pozwala na bezproblemowe przejście firmy na poziom elektroniczny bez potrzeby pisania kodu i zatrudniania specjalistów ds. IT.
Na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek i informacji o dostępnych na rynku produktach, takich jak platformy digitalizacji.
Zachęcamy również do przeglądu naszego portfolio, gdzie przedstawiliśmy firmy, które nam już zaufały.