piątek,20 Wrzesień 2019

Platformy Low-code – Forrester docenia Jobrouter

Firma badawcza Forrester dostrzega ogromny potencjał w platformach low-code, w tym w JobRouter. Badacze Forrester ostrzegają przedsiębiorców przed ogromnym naciskiem, jaki wypiera szybko rozwijająca się technologia. Skomplikowana infrastruktura IT oraz oporność do zmian pracowników może mieć negatywne dla firm skutki. W niektórych przypadkach oznacza to całkowite odstąpienie od użycia dopiero wdrożonych rozwiązań IT, które były przecież niemałą inwestycją.

Forrester zwraca uwagę na znaczenie elastyczności i skalowalności; cech jakie narzędzia używane w celu cyfryzacji firmy, powinny posiadać.  Takimi narzędziami, a zarazem przestrzeniami dla odbywających się w firmie procesów, są platformy do automatyzacji low-code.

Z czym całkowicie się zgadzamy – i z doświadczenia wiemy, jak wiele procesów ewoluuje od początkowego zdefiniowania do osiągnięcia swojej najefektywniejszej formy. Elastyczność platformy w tym przypadku oznacza, że nawet finałowa wersja procesu, może zostać dowolnie zmieniana, z możliwością powrotu do jej poprzedniej wersji.

Forrester w swoim raporcie przypomina, że automatyzacja firmy nie powinna skupiać się jedynie na obiegu dokumentów, ale przede wszystkim procesach mu towarzyszących.

Dlatego nowoczesna platforma low-code, jest nazywana również skalowalną – mieści w sobie funkcjonalność systemu do obiegu dokumentów, workflow i systemów ERP. Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, daje to ogromne możliwości w rozwoju automatyzacji, skraca czas poświęcany na integrację poszczególnych operacji oraz tworzenie, testowanie i wdrażanie nowych procesów.

W swoim raporcie Forrester prezentuje wyniki sondażu przeprowadzonego wśród użytkowników platform low-code.

Ankietowani byli zgodni z tym, że platformy low-code pokrywają szerokie obszary działania firmy i nie są ograniczone do automatyzacji procesów odbywających się w jednym dziale firmy. Wręcz przeciwnie, integrują procesy międzydziałowe, obejmujące osoby zatrudnione w różnych oddziałach przedsiębiorstwa.

Firmy korzystające z platformy low-code zostały również zapytane o jej największe zalety. Wymieniały przede wszystkim – szybkość edytowania i wdrażania procesów oraz wcześniej wspomnianą elastyczność platformy. Ponad połowa ankietowanych za główne zalety platformy również wyszczególniła obniżenie kosztów, podniesioną satysfakcję klientów, oraz łatwiejsze utrzymanie wysokiego bezpieczeństwa odbywających się w firmie procesów.

Platforma low-code została również dostrzeżona jako możliwości rozwoju dla pracujących w przedsiębiorstwach deweloperów. Główną cechą low-code, jest brak potrzeby skomplikowanego programowania w celu stworzenia nowych, lub edycji istniejących procesów. Dzięki temu deweloperzy mają szanse na rozwój w innych obszarach swoich obowiązków.

Z powyższym wiąże się również ostatnia nadmieniana przez użytkowników low-code zaleta – każda  uprawnionado tego osoba może projektować procesy w systemie. Co sprawia, że czas od pomysłu do wykonania procesu, jest krótszy niż kiedykolwiek.

Forrester w swoim badaniu dostrzegł system JobRouter, jako strategicznego dostawcę low-code zmierzającego ze swoją ofertą w kierunku obecnych leaderów na rynku.

Czy Twój dostawca systemu workflow/obiegu dokumentów znalazł się na poniższym zestawieniu?

OSTATNIE WPISY

COVID-19 – Jak digitalizacja firmy przygotowuje ją na każdą ewentualność?

Plądrujący Europę korona wirus, wywołujący chorobę Covid-19, to ogromne uderzenie w gospodarkę. Niestety, wiele firm nie było przygotowanych na takie okoliczności, w związku z czym musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wielu przypadkach oznaczało to redukcję wakatów. Dla każdego przedsiębiorcy jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy prowadzenia biznesu. W większości dotkniętych sektorów brak szybkiej reakcji […]


JobRouter – Aplikacja Mobilna

Zastanawialiście się czy JobRouter może być jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom? Otóż może, odkąd do przyjaznego systemu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej, dołączyła zintegrowana aplikacja mobilna. Aplikacja umożliwia dostęp do dokumentów i procesów w systemie za pomocą dostosowanego do smartfonów interfejsu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do systemu, bez potrzeby włączania laptopa.  Aplikacja mobilna jest w […]


Zmiany w Administracji – Biała Lista

Czego i kogo dotyczy nowy obowiązek? Z początkiem tego roku przedsiębiorcy stanęli przed kolejnym administracyjnym wyzwaniem. Od stycznia 2020 są zobowiązani do korzystania z białej listy, czyli rejestru aktywnych płatników VAT. Dodatkowo, obowiązuje ich nowa ustawa o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym. Pierwszy z obowiązków polega na weryfikowaniu kontrahentów na białej liście. Na liście znajdują się firmy, […]


Proces Obiegu Faktur – Przykład

Przykład procesu obiegu faktur kosztowych Według danych podanych przez Global Business Travel Association (2017) około 50% procesów związanych z przetwarzaniem faktur wciąż odbywa się w sposób manualny. 19% z nich zawiera błędy. Wprowadzenie zmian w procesie manualnej akceptacji faktury, zajmuje średnio 18 minut. W zależności od wielkości firmy, czas spędzony na wykonywanie poprawek w systemie […]


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o