niedziela,19 Kwiecień 2020

COVID-19 – Jak digitalizacja firmy przygotowuje ją na każdą ewentualność?

Plądrujący Europę korona wirus, wywołujący chorobę Covid-19, to ogromne uderzenie w gospodarkę. Niestety, wiele firm nie było przygotowanych na takie okoliczności, w związku z czym musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wielu przypadkach oznaczało to redukcję wakatów. Dla każdego przedsiębiorcy jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy prowadzenia biznesu. W większości dotkniętych sektorów brak szybkiej reakcji ze strony zarządu firmy negatywnie wpłynie na sytuację finansową firmy, która w obliczu światowego kryzysu będzie narażona na straty. 

Czy z punktu widzenia prowadzenia firmy można byłoby uchronić ją przed negatywnymi skutkami, jakie niesie epidemia?

W wielu przypadkach tak, decydując się na automatyzacje procesów i przygotowując swoich pracowników do pracy zdalnej.
Automatyzacja procesów wewnętrznych i zewnętrznych oraz objęcie ich jednym systemem np. typu low-code, daje wiele korzyści firmom, o których możecie przeczytać na naszej stronie i blogu.

Korzystanie z systemu, który obejmuje całą firmę i narzędzia informatyczne w niej używane, tworzy zintegrowane i zelektronizowane środowisko pracy. Otóż integracja działów firmy i objęcie ich jednym systemem powoduje, że podczas pracy zdalnej nie dochodzi do opóźnień i utrudnień  w przesyłaniu informacji i wprowadzaniu danych do innych używanych w organizacji systemów i oprogramowania. W odpowiednio dobranym systemie będzie to zagwarantowane dzięki funkcjom eskalacji zadań oraz ustalania zastępstw w każdym odbywającym się procesie. Dodatkowo uczestnictwo i działania wykonywane w procesach są zawsze monitorowane, bez względu na to, czy pracownik działa zdalnie, czy “on-site”.

JobRouter jest systemem workflow, obejmującym wszystkie powyższe funkcje. Co więcej, system JobRouter, jest dostępny z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu w przeglądarce internetowej. Korzystanie z systemu JobRouter na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety, jest również bardzo intuicyjne, w związku z dedykowaną systemowi aplikacją.

Kolejnym atutem systemu jest łatwość dostosowania firmy do działania w trybie zdalnym, który wymaga jedynie skonfigurowania dostępów VPN przez służby IT.

Zatem w czasach tak trudnych dla naszej gospodarki, zachęcamy do refleksji nad gotowością firmy do sytuacji kryzysowych. Czy dzięki uprzedniemu przygotowaniu przedsiębiorstw możnaby uniknąć wszelkich strat, na które obecna sytuacja je naraża? W przypadku pracy biurowej – zdecydowanie. 

Wielu przedsiębiorców  przekonało się już o tym, jak ważne jest posiadanie planu B w organizacji pracy, czyli możliwości pracy zdalnej. Pośpieszne przygotowanie stanowisk w firmie do pracy zdalnej, w wielu przypadkach zaważyło na efektywności dotychczas przeprowadzanych procesów. 

Czy nie warto więc przygotować firmę na każdą ewentualność, tworząc środowisko pracy, w którym praca zdalna nie zaważy na ilości zadań możliwych do wykonania przez pracownika i ich efektywności?

Naszym zdaniem, zdecydowanie warto. Wiele firm wyciągnie wnioski z sytuacji, w jakiej w tej chwili się znaleźliśmy i miejmy nadzieję, że w związku z tym przedsiębiorstwa nigdy więcej nie ucierpią z tego samego powodu.

Pandemia jest lekcją dla światowej gospodarki. W końcu już można zauważyć, że najlepiej zdigitalizowane przedsiębiorstwa, ucierpiały najmniej. W końcu dobrze dobrany system informatyczny gwarantuje dostęp do niezbędnych pracownikowi danych i zadań, z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia, gwarantując przy tym maksymalne zabezpieczenia, sprawną komunikację i komfort pracy.

OSTATNIE WPISY

Elektroniczne podpisywanie dokumentów

Podpis elektroniczny w JobRouter W dzisiejszych czasach i aktualnych warunkach pracy wielu firm, podpisywanie dokumentów w sposób elektroniczny jest znacznym udogodnieniem dla obu zaangażowanych stron.  Podpisywanie dokumentów w sposób elektroniczny jest uregulowane prawnie przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w rozporządzeniu eIDAS. Zgodnie z rozporządzeniem eIDAS podpisem elektronicznym są dane elektroniczne powiązane i połączone […]


JobRouter 5.1

Najnowsza wersja JobRouter została połączona z Microsoft Office oraz z platformą Zapier. Wprowadzenie integracji z Microsoft Office pozwala na znacznie łatwiejszą pracę nad dokumentami. Zapier natomiast pozwala na integrację z ponad 2000 aplikacji. JobRouter 5.1 to również dodatkowe funkcje w modułach JobData i  JobViewer. Platforma poszerzyła również swoje możliwości integracji. Zapier to platforma, pozwalająca na […]


COVID-19 – Jak digitalizacja firmy przygotowuje ją na każdą ewentualność?

Plądrujący Europę korona wirus, wywołujący chorobę Covid-19, to ogromne uderzenie w gospodarkę. Niestety, wiele firm nie było przygotowanych na takie okoliczności, w związku z czym musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wielu przypadkach oznaczało to redukcję wakatów. Dla każdego przedsiębiorcy jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy prowadzenia biznesu. W większości dotkniętych sektorów brak szybkiej reakcji […]


JobRouter – Aplikacja Mobilna

Zastanawialiście się czy JobRouter może być jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom? Otóż może, odkąd do przyjaznego systemu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej, dołączyła zintegrowana aplikacja mobilna. Aplikacja umożliwia dostęp do dokumentów i procesów w systemie za pomocą dostosowanego do smartfonów interfejsu. Dzięki temu użytkownicy mają dostęp do systemu, bez potrzeby włączania laptopa.  Aplikacja mobilna jest w […]


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o