niedziela,19 Kwiecień 2020

COVID-19 – Jak digitalizacja firmy przygotowuje ją na każdą ewentualność?

Plądrujący Europę korona wirus, wywołujący chorobę Covid-19, to ogromne uderzenie w gospodarkę. Niestety, wiele firm nie było przygotowanych na takie okoliczności, w związku z czym musiało tymczasowo zawiesić swoją działalność. W wielu przypadkach oznaczało to redukcję wakatów. Dla każdego przedsiębiorcy jest to jeden z najczarniejszych scenariuszy prowadzenia biznesu. W większości dotkniętych sektorów brak szybkiej reakcji ze strony zarządu firmy negatywnie wpłynie na sytuację finansową firmy, która w obliczu światowego kryzysu będzie narażona na straty. 

Czy z punktu widzenia prowadzenia firmy można byłoby uchronić ją przed negatywnymi skutkami, jakie niesie epidemia?

W wielu przypadkach tak, decydując się na automatyzacje procesów i przygotowując swoich pracowników do pracy zdalnej.
Automatyzacja procesów wewnętrznych i zewnętrznych oraz objęcie ich jednym systemem np. typu low-code, daje wiele korzyści firmom, o których możecie przeczytać na naszej stronie i blogu.

Korzystanie z systemu, który obejmuje całą firmę i narzędzia informatyczne w niej używane, tworzy zintegrowane i zelektronizowane środowisko pracy. Otóż integracja działów firmy i objęcie ich jednym systemem powoduje, że podczas pracy zdalnej nie dochodzi do opóźnień i utrudnień  w przesyłaniu informacji i wprowadzaniu danych do innych używanych w organizacji systemów i oprogramowania. W odpowiednio dobranym systemie będzie to zagwarantowane dzięki funkcjom eskalacji zadań oraz ustalania zastępstw w każdym odbywającym się procesie. Dodatkowo uczestnictwo i działania wykonywane w procesach są zawsze monitorowane, bez względu na to, czy pracownik działa zdalnie, czy “on-site”.

JobRouter jest systemem workflow, obejmującym wszystkie powyższe funkcje. Co więcej, system JobRouter, jest dostępny z poziomu dowolnego urządzenia z dostępem do internetu w przeglądarce internetowej. Korzystanie z systemu JobRouter na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety, jest również bardzo intuicyjne, w związku z dedykowaną systemowi aplikacją.

Kolejnym atutem systemu jest łatwość dostosowania firmy do działania w trybie zdalnym, który wymaga jedynie skonfigurowania dostępów VPN przez służby IT.

Zatem w czasach tak trudnych dla naszej gospodarki, zachęcamy do refleksji nad gotowością firmy do sytuacji kryzysowych. Czy dzięki uprzedniemu przygotowaniu przedsiębiorstw możnaby uniknąć wszelkich strat, na które obecna sytuacja je naraża? W przypadku pracy biurowej – zdecydowanie. 

Wielu przedsiębiorców  przekonało się już o tym, jak ważne jest posiadanie planu B w organizacji pracy, czyli możliwości pracy zdalnej. Pośpieszne przygotowanie stanowisk w firmie do pracy zdalnej, w wielu przypadkach zaważyło na efektywności dotychczas przeprowadzanych procesów. 

Czy nie warto więc przygotować firmę na każdą ewentualność, tworząc środowisko pracy, w którym praca zdalna nie zaważy na ilości zadań możliwych do wykonania przez pracownika i ich efektywności?

Naszym zdaniem, zdecydowanie warto. Wiele firm wyciągnie wnioski z sytuacji, w jakiej w tej chwili się znaleźliśmy i miejmy nadzieję, że w związku z tym przedsiębiorstwa nigdy więcej nie ucierpią z tego samego powodu.

Pandemia jest lekcją dla światowej gospodarki. W końcu już można zauważyć, że najlepiej zdigitalizowane przedsiębiorstwa, ucierpiały najmniej. W końcu dobrze dobrany system informatyczny gwarantuje dostęp do niezbędnych pracownikowi danych i zadań, z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia, gwarantując przy tym maksymalne zabezpieczenia, sprawną komunikację i komfort pracy.

OSTATNIE WPISY

E-Doręczenia

E-doręczenia to kolejny projekt, który popchnie Polskę na drodze digitalizacji administracji publicznej. Rząd w tej chwili pracuje nad stworzeniem standardu doręczeń elektronicznych i planuje wdrożyć je w życie jeszcze w tym roku. O co dokładnie chodzi? Do tej pory komunikacja z organami administracyjnymi oznaczała wymianę listów poleconych oraz wizyty w urzędach. Nowy projekt ma na […]


Krajowy System e-Faktur – zbliża się cyfrowa rewolucja dla firm

1 października 2021 wejdą w życie istotne zmiany w zakresie e-usług administracji. Zmiany mają na celu ułatwić i przyspieszyć rozliczenia między firmami oraz identyfikację oszustw podatkowych przez nasz rząd. Plan zakłada uruchomienie Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), który posłuży podatnikom do wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych. Definicją faktury ustrukturyzowanej jest faktura o ujednoliconym wzorze wystawiona […]


Czym są platformy low code i z czego wynika ich popularność?

Low code odnosi się do techniki tworzenia aplikacji biznesowych, bez konieczności programowania ich od podstaw. Jest to odpowiedź na zwiększające się diametralnie potrzeby dzisiejszego świata przy jednoczesnym deficycie programistów. Low code pozwala tworzyć aplikacje i inne rozwiązania programistyczne za pomocą wcześniej skonstruowanych modeli, szablonów, oraz grafik, odpowiadającym krokom w procesach, które są w większości “wyklikiwane”, […]


Elektroniczne podpisywanie dokumentów

Podpis elektroniczny w JobRouter W dzisiejszych czasach i aktualnych warunkach pracy wielu firm, podpisywanie dokumentów w sposób elektroniczny jest znacznym udogodnieniem dla obu zaangażowanych stron.  Podpisywanie dokumentów w sposób elektroniczny jest uregulowane prawnie przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w rozporządzeniu eIDAS. Zgodnie z rozporządzeniem eIDAS podpisem elektronicznym są dane elektroniczne powiązane i połączone […]


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o